• Home
 • Inspiracje
 • Anti-pollution, co to takiego i dlaczego warto stosować?
Anti-pollution co to takiego i jak się przed tym chronić Therme Polska

Anti-pollution co to takiego i dlaczego warto stosować?

Jesteśmy świadomi wpływu zanieczyszczeń na ludzki organizm, staramy się więc chronić naszych najbliższych, zakupując do domu coraz bardziej zaawansowane odświeżacze powietrza, jonizatory, nawilżacze...

Przegląd danych pokazuje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się maski przeciw zanieczyszczeniom, których według NPD sprzedano o 112% więcej w porównaniu z analogicznymi sześcioma miesiącami poprzedniego roku, również sprzedaż domowych odświeżaczy powietrza wzrosła o 62% w tym samym okresie.

Wyraźnie chcemy w jakikolwiek sposób poprawić jakość powietrza w najbliższym otoczeniu.


A czy może być nam cokolwiek bliższe niż własna skóra?

Dlatego też idąc o krok dalej, poszukujmy również produktów kosmetycznych, które by nas chroniły przed smogiem i zbyt silnym promieniowaniem.
Pod wpływem stresu oksydacyjnego czyli wzmożonej produkcji wolnych rodników, spowodowanej działaniem pyłów drobnocząsteczkowych oraz metali ciężkich nasza cera szybciej się starzeje, dlatego tak ważne jest, aby reakcja na niesprzyjające czynniki zewnętrzne była natychmiastowa i efektywna.
Czynniki te przyczyniają się do stanów zapalnych skóry, nasilają zmiany trądzikowe oraz powodują lub potęgują przebarwienia.
Kosmetyki anti-pollution to produkty, które po aplikacji na skórę tworzą barierę ochronną zabezpieczającą ją przed szkodliwą penetracją.

Według najnowszych danych Grupy NPD ( grupa zajmująca się badaniami rynku) sprzedaż prestiżowych produktów do pielęgnacji skóry opatrzonych deklaracjami przeciw zanieczyszczeniom wzrosła o 30% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Ale skąd wiemy które kosmetyki nas ochronią lub czy nie jesteśmy nabijani w butelkę samą nazwą na opakowaniu?
Tutaj z pomocą oczywiście przyjdzie nam skład kosmetyku.
Dobry kosmetyk anti-pollution musi zwalczać wolne rodniki, więc nieodzowna jest zawartość bogatych, naturalnych olejów (witaminy A i E).
Aby ochronić skórę przed problemami lub złagodzić już nabyte zmiany,  potrzebujemy alantoiny (działanie regeneracyjne, zmniejsza liczne zaczerwienienia, łagodzi pieczenie, pobudza produkcję komórek) i niacynamidu czyli witaminy B3 (to składnik tej samej klasy co retinol z wit. C).
Niacynamid w kosmetyku to mniej wyprysków, wągrów i zaskórników, zwężone rozszerzone pory, działanie antybakteryjne oraz wyciszenie stanów zapalnych.

Dlaczego i które zanieczyszczenia są dla naszej skóry szczególnie groźne?
Pyły drobnocząsteczkowe (PM 2,5) i cząsteczki metali ciężkich są tak małe, że bez trudu dostają się w głąb naszej skóry poprzez rozszerzone pory i naprawdę sieją tam spustoszenie. 

Dlaczego produkty Therme


 • ❥ Flagową serią anti-pollution marki Therme jest seria Finn Sauna.

  Duża ilość wysokiej klasy olejku miętowego jest tu głównym obrońcą.
  Badania wykazały bowiem, że spośród olejków eterycznych, największą aktywnością antyoksydacyjną charakteryzuje się właśnie mięta.
  Olejek ten ma zdolność właściwego zachowania funkcjonowania systemu antyoksydacyjnego skóry.

  Ponieważ zanieczyszczenia szkodzą nie tylko naszej skórze, ale także pustoszą organizm od wewnątrz,  firma Therme zadbała, aby seria anti-pollution Therme Finn Sauna wspierała nasz organizm kompleksowo.
  Cząsteczki mentolu i olejku eukaliptusowego podczas wdychania wnikają w głąb organizmu, uwalniając płuca z zanieczyszczeń. Wspomagają ruch rzęsek i wydzielanie śluzu w celu odklejenie i pozbycia się złogów. 

  Seria Therme Finn Sauna choć niesamowicie bogata w składniki anti-pollution nie każdemu musi przypaść do gustu, dlatego firma Therme postanowiła, aby każda z serii zawierała przynajmniej jeden silnie skoncentrowany składnik o działaniu antyoksydacyjnych.
  Całkiem po ludzku, firma Therme wyznaje zasadę, że czasy i środowisko w jakim żyjemy obliguje szanujące się marki, aby wysokiej jakości kosmetyki ochronne były już dostępne dla każdego za przyzwoitą cenę. 

  Trend pielęgnacji skóry zapobiegającej zanieczyszczeniom pojawił się kilka lat temu i wywarł znaczący wpływ na rynek kosmetyczny ”, powiedział June Jensen, dyrektor, NPD UK Beauty. Na początku tylko kilka marek wprowadziło na rynek ukierunkowane w tym kierunku produkty, ale teraz, w miarę rozwoju rynku, coraz więcej marek wprowadza produkty specjalnie zaprojektowane w celu ochrony skóry przed zanieczyszczeniem.

 • ❥ Jeśli zatem mieszkasz, pracujesz, przebywasz w otoczeniu smogowym

  Tu z pomocą przychodzą Ci algi (główny składnik naturalny w odświeżającej w serii Therme Thalasso).
  Phycosaccharide AP to naturalny algowy oligosacharyd który tworzy na skórze film-maskę wchłaniającą metale ciężkie, dym z papierosów i właśnie drobne cząsteczki PM 2,5. 

  Działanie alg w serii Therme Thalasso spotęgowane jest wartościowymi minerałami, bez których świat nie istnieje bo to przecież naturalny budulec każdego organizmu. Stanowiąc bogate źródło mikro i makroelementów jak krzem, siarka, cynk, magnez, niezwykle skutecznie regenerują i odbudowują smogowe zniszczenia. 

 • ❥ Również bursztyn

  Zawarty w aromatycznej serii  Therme Saigon Pink Lotus oraz wyciszającej Therme Ayurveda, nie bez powodu niezwykle ceniony od setek lat, zawierający: żelazo, węgiel, magnez i krzem, skutecznie odżywia, regeneruje i odbudowuje strukturę uszkodzonej skóry, zakładając jednocześnie  barierę chroniącą przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

 • ❥ Kolejny „obrońca” skóry przed zanieczyszczeniami to nieoceniony olej ryżowy

  W serii niezwykle uwodzicielskiej Therme Zen White Lotus wspiera go dodatkowo mleko ryżowe.
  Przoduje tu ogromna ilość witaminy E oraz gamma oryzanolu (jest to duet fitosteroli uczestniczących w regulacji procesów wewnątrzkomórkowych oraz pełniących funkcję obronną  i kwasu felurowego (występuje naturalnie w zbożach) który blokuje działanie wolnych rodników, ograniczając wpływ stresu oksydacyjnego oraz absorbuje promienie UVB i UVA, co więcej naprawia szkody wywołane fotostarzeniem.

 • ❥ Kolejna seria Therme ze składnikiem anti-pollution oraz złotym pyłkiem to Cleopatra's Secrets

  Zawarty w niej aloes dzięki lupeolowi pobudza i wspomaga proces regeneracji uszkodzonych komórek naskórka oraz zapobiega ich dalszej degradacji.

  Aloes został tu połączony z czystym olejkiem arganowym którego fenole uaktywniają tzw. komórki żerne, które pozbywają się z ciała do 1/3 więcej toksyn. O właściwościach antyoksydacyjnych i ogromnej ilości przeciwutleniaczy w nim zawartych już nie trzeba chyba wspominać. 

 • ❥ Następna bomba antysmogowa wśród serii Therme

  Energetyzująca Therme Bali Flower, zawierająca mleko i olej ryżowy (czyt. wyżej w serii Therme Zen White Lotus) oraz niezrównany ekstrakt orchidei.
  Badania wykazały że ekstrakt z molekuł orchidei ma moc cofania w czasie komórek skóry!
  Możemy wiec nie tylko skutecznie zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami naszą skórę, ale także naprawiać szkody już poczynione, czyli ukryte mikrostany zapalne, degradacja włókien kolagenu, elastyny i uszkodzeń w obrębie bariery naskórkowej.

 • ❥ Zdublowane „płynne złoto” w serii Therme Marrakesh

  Jest ono wręcz antysmogowym zabójcą. Połączenie olejku arganowego i olejku ze słodkich migdałów skutkuje skompaktowaniem w jednym produkcie niewyobrażalnego bogactwa nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie omega-6 i omega-9, a także witamin E, A, D i B2, protein i minerałów, żelaza, magnezu, manganu, fosforu, potasu, sosu i cynku w postaci kompleksu tokoferoli. Tak wysoka zawartość witamin oraz dodatkowo związków fenolowych, w tym kwasu cerulowego i karotenoidów decyduje o wyjątkowo silnym działaniu antyoksydacyjnym kosmetyków Therme.

 • ❥ Jeśli chcesz połączyć ochronę przeciw zanieczyszczeniom

  Chcesz połączyć ochronę przeciw zanieczyszczeniom z eleganckim i subtelnym zapachem to seria Therme Bulgarian Rose jest dla Ciebie.
  Olejek z róży damasceńskiej prezentuje niezwykłe właściwości chroniące przed zanieczyszczeniami środowiskowymi.

  Dlaczego?
  Ponieważ zawiera ponad 300 substancji czynnych plus witaminę C, karoten, witaminy z grupy B i K w bardzo wysokiej zawartości, flawonoidy, taninę, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, wapno, potas, magnez, sód i cynk.

  Okazuje się,  że ten delikatny kwiatuszek,  jest super solidnie przygotowany do walki ze smogiem.

 • ❥ Jeśli natomiast marzy Ci się bomba egzotyczna

  Wybierz kosmetyki Therme z serii Lomi Lomi.
  W tej serii płaszczem ochronnym otuli Cię olejek kokosowy, bogaty w kwasy tłuszczowe: oleinowy (omega-9) i linolowy (omega-6). W porównaniu do innych olejów wyróżnia go niezwykle wysoka zawartość glicerydów kwasów laurynowego, mirystynowego, palmitynowego, kaprylowego i kaprynowego.

  Kosmetyki Therme Lomi Lomi po aplikacja pozostawiają na skórze warstwę ochronną, która chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, np. mrozem, wiatrem, słońcem, alergenami i co najważniejsze zanieczyszczeniami środowiska.


Wszystkie kosmetyki Therme zawierają opatentowane kompleksy ekstraktów roślinnych

Zapobiegają one nadprodukcji wolnych rodników, spowodowanej działaniem metali ciężkich.

Ponieważ zanieczyszczenie środowiskowe to ogromny problem, mający bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, nie sposób już zlekceważyć tematu. 

Nawet maseczki ochronne do twarzy i urządzenia oczyszczające są sprzedawane z  zastrzeżeniami, że są tylko półśrodkami i dokładne oczyszczenie skóry jest istotną częścią detoksykacji skóry i pozbycia się brudu związanego z zanieczyszczeniem.

Dlatego jeśli świadomie podejmujemy działania antysmogowe, pierwszym krokiem powinna być ochrona najbliższego nam otoczenia, czyli własnego ciała. 

INSPIRACJE - ANTI-POLLUTION: CO TO TAKIEGO I DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ?

TRZY PODSTAWOWE KROKI W PIELĘGNACJI CIAŁA

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK PIERWSZY PEELING

KROK PIERWSZY

PEELING
Usuń martwe komórki naskórka i wygładź skórę.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK DRUGI ŻEL POD PRYSZNIC

KROK DRUGI

PRYSZNIC

Oczyść oraz odśwież skórę i poczuj pyszny zapach.

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK TRZECI MASŁO DO CIAŁA

KROK TRZECI

PIELĘGNACJA
Nawilżaj i pielęgnuj skórę za pomocą masła do ciała.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI

Gdzie kupić

Zobacz tutaj przegląd wszystkich naszych punktów sprzedaży.

Serwis

Masz jakiekolwiek pytania? Nic łatwiejszego, skontaktuj się z nami.

Newsletter

Porady jak dbać o urodę oraz blogi z zakresu odnowy biologicznej.