Therme Polska balsam do ciała vs masło do ciała, jaka jest różnica?

Balsam do ciała vs masło do ciała, jaka jest różnica?

Czy zastanawiałaś się kiedyś jaka jest różnica między balsamem, a masłem do ciała? Jeśli znasz swój typ skóry, możesz cieszyć się zaletami idealnej pielęgnacji, jeśli tylko precyzyjnie dobierzesz serie kosmetyków dedykowanych dla skóry takiej jak Twoja.

Pierwszym krokiem jest ustalenie jakiego produktu w danej chwili potrzebujesz?

Okazuje się, że balsam czy masło do ciała to nie koniec wyborów. Do dyspozycji masz jeszcze mleczko i serum, w tym momencie wiele pań się zacina, nie widząc/ nie znając różnicy.

A szkoda pozbawiać się takiej wiedzy, ponieważ po kilku aplikacjach kosmetyk potrafi nas rozczarować (nie takiego efektu się spodziewałaś).

Czytaj dalej i odkrywaj różnice między produktami do pielęgnacji ciała, abyś wiedziała, jak najbardziej optymalnie wykorzystać dostępne na rynku kosmetyki.

Różnica między balsamem do ciała a masłem do ciała.

Zacznijmy od najlżejszych:


 • ❥ Mleczko do ciała

  Jest to kosmetyk w którym olejki i substancje tłuszczowe nie przekraczają 20-30% składu plus połączone są z wodą. 
  Chodzi o to, by ten kosmetyk był bardziej płynny i błyskawicznie się wchłaniał, nie obciążał skóry (szczególnie ważne dla skóry tłustej czy problematycznej), a zapewniał jej konkretną dawkę nawilżenia.

  Mleczko, to idealny kosmetyk na lato, do wielokrotnego użytku w ciągu dnia, głównie kojący i nawilżający.

 • ❥ Balsam do ciała

  To też dość lekka formuła, jednak nieco cięższa od mleczka. Nadal szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze ciężkiej warstwy, jednak pozostawia cienki film. Balsamy są emulsjami typu olej/woda z reguły mniej więcej pół na pół. 
  Z racji konsystencji w balsamie możemy już się spodziewać substancji regenerujących, ujędrniających czy odżywiających. Nie mniej balsamy nie docierają zbyt głęboko, zazwyczaj do warstwy rogowej naskórka.

  Jest to fajny, wciąż lekki kosmetyk wspomagający pracę naszej skóry.

 • ❥ Masło do ciała

  Co do którego mamy już konkretne wymagania. Oczekujemy działania antycellulitowego, silnie regenerującego, głęboko witaminizującego... 
  Powinien posiadać bardzo bogatą formule i zawierać substancje, które dotrą do głębokich warstw skóry.
  Po aplikacji, skórę pokrywa tłusty, dość długo utrzymujący się film. Kosmetyk potrzebuje czasu aby popracować jak należy. Troszkę uciążliwe właściwości masła do ciała są zwykle rekompensowane ujmującym, długo utrzymującym zapachem, niekiedy są to naprawdę wysokiej klasy perfumy.

  Jest to produkt przeznaczony dla skóry suchej z natury lub okresowo przesuszonej np. w okresie zimowym.

 • ❥ Serum do ciała

  To specyfik ratunkowy. Często konsystencją przypomina mleczko czy balsam jednak nie powinno nas to zmylić. 
  Serum to wysoka zawartość aktywnych składników, oleista baza, stężony zawartość witamin, wyciągów roślinnych i protein, szybsze wchłanianie i bardziej dogłębne działanie – wszystko to za sprawą stężenia substancji czynnych, które powoduje, że między kosmetykiem, a naszą skórą łatwiej dochodzi do osmozy, oraz dzięki wykorzystaniu specjalnego rodzaju nośników, czynnych składników, które transportują je w głąb skóry.
  Jednak musimy pamięć, że dostarczając je ciału przez długi okres, doprowadzimy do zaburzenia procesów naturalnie przebiegających w skórze.

  Serum to kosmetyk do krótkiej kuracji SOS.


Z którego produktu Therme skorzystasz?
INSPIRACJE - BALSAM DO CIAŁA VS MASŁO DO CIAŁA, JAKA JEST RÓŻNICA?

Z którego produktu Therme skorzystasz?

To, którego produktu ostatecznie użyjesz, zależy również od twoich osobistych preferencji. Stosuje się masło do ciała szczególnie zimą, a latem zmienia się w balsam do ciała. Kto inny nie lubi nieco tłustego uczucia i woli zawsze używać balsamu do ciała.

Dobra opcja to połączenie tych dwóch. Na przykład używaj masła do ciała raz w tygodniu, a balsam lub żel do ciała w pozostałe dni tygodnia. W ten sposób możesz cieszyć się optymalną pielęgnacją ciała przez cały tydzień i czerpać korzyści z obu!

Dodatkowa zaleta Therme? Istnieją różne produkty, które można nabyć o tym samym zapachu co balsam do ciała i masło do ciała. W ten sposób możesz cieszyć się swoim ulubionym zapachem każdego dnia, ale możesz dostosować krem do swojego dnia tygodnia! Zobacz wszystkie masła i balsamy do ciała Therme.

TRZY PODSTAWOWE KROKI W PIELĘGNACJI CIAŁA

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK PIERWSZY PEELING

KROK PIERWSZY

PEELING
Usuń martwe komórki naskórka i wygładź skórę.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK DRUGI ŻEL POD PRYSZNIC

KROK DRUGI

PRYSZNIC

Oczyść oraz odśwież skórę i poczuj pyszny zapach.

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK TRZECI MASŁO DO CIAŁA

KROK TRZECI

PIELĘGNACJA
Nawilżaj i pielęgnuj skórę za pomocą masła do ciała.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI

Gdzie kupić

Zobacz tutaj przegląd wszystkich naszych punktów sprzedaży.

Serwis

Masz jakiekolwiek pytania? Nic łatwiejszego, skontaktuj się z nami.

Newsletter

Porady jak dbać o urodę oraz blogi z zakresu odnowy biologicznej.