Kilka wskazówek przed (nadmierną) transpiracją

Kilka wskazówek przed (nadmiernym) poceniem się

Pocenie się to mechanizm odpowiadający za termoregulację naszego organizmu aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i pH skóry, a także aby wydalić szkodliwe substancje.

Nasz organizm w ten naturalny sposób się ochładza kiedy podnosi się temperatura otoczenia. Parujący pot oddaje temperaturę i zapobiega przegrzaniu.

Choć ten proces jest jak najbardziej naturalny i niezwykle potrzebny,  niekoniecznie nas cieszy. Szczególnie jeśli do nadmiernej transpiracja dochodzi nieprzyjemna woń. 

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ im więcej potu, tym większa pożywka dla bakterii i to one odpowiadają za jego nieprzyjemną woń. Żeby ograniczyć pocenie (zwykle) i zmniejszyć intensywność zapachu potu, dobrze jest czasowo zrezygnować z ostrych przypraw, a w czasie upałów ograniczyć spożywanie smażonych dań mięsnych, zawiesistych sosów, produktów mlecznych oraz pleśniowych serów.

Z reguły taka zmiana wystarczy. Gdy dodamy jeszcze odświeżający dezodorant Therme powinnyśmy być zadowolone z wypracowanego efektu. 

Troszkę trudniej wygląda sytuacja gdy w grę wchodzi nadmierne pocenie, wtedy mamy do czynienia z zaburzeniem pracy ośrodka termoregulacji.

Pierwszym krokiem jest wykluczenie chorób przewlekłych jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość które bardzo często są przyczyną tego problemu. 

Kolejna możliwość, to uderzenia gorąca towarzyszące menopauzie lub stan długotrwałego stresu. Są to zwykle stany przejściowe.

Niemniej w obu powyższych przypadkach warto wspomóc się specjalistycznymi produktami ponieważ maskowanie nieprzyjemnego zapachu tutaj już nie wystarczy. Therme wśród wielu antytranspiracyjnych produktów oferuje specjalną 5-o dniową, niezwykle skuteczną kurację do walki z nadmiernym poceniem.

Dziś każda szanująca się marka kosmetyczna oferuje nam naprawdę ogromny wybór produktów przeciw poceniu. Mamy możliwość indywidualnego dobrania zapachu, konsystencji, sposobu aplikacji, koloru i wielkości opakowania... naprawdę jest w czym wybierać. 

Pamiętajmy jednak, że zachowanie podstawowej higieny to połowa sukcesu. Produkty Therme aplikujemy ZAWSZE na świeżo umytą skórę.

 

nadmierne pocenie się therme polska

 • ❥ Użyj bardzo dobrego antyperspiracyjnego produktu (jak produkty Therme)

  Dezodorant antyperspiracyjny usuwa pierwotną przyczynę, a nie tylko maskuje zapach. THERME ma różne produkty antyperspiracyjne, które oferują rozwiązanie każdego problemu z poceniem. Produkty są przyjazne dla skóry, nie zawierają barwników ani konserwantów i są łagodne dla (bardzo) wrażliwej skóry.

  Daj swojemu dezodorantowi przeciwpotowemu szansę na dobre wyschnięcie przed założeniem ubrania. Antyperspirant jest zdecydowanie koniecznością, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i poceniu się.

 • ❥ Jedz (przynajmniej latem) mniej ostre i pikantne potrawy.

  Bardzo ostre i mocno pikantne jedzenie sprzyja poceniu się - tego właśnie nie chcesz. Dlatego staraj się jeść jak najmniej cebuli, czosnku i pieprzu, aby zmniejszyć nieprzyjemny zapach.

 • ❥ Pozwól pachom wyschnąć po umyciu

  Wziąłeś prysznic, wykąpałeś się lub odświeżyłeś? Najpierw pozwól pachom dobrze wyschnąć, a następnie zastosuj dezodorant antyperspiracyjny. W ten sposób Twój dezodorant antyperspiracyjny działa najlepiej.

 • ❥ Codziennie noś świeży, czysty top

  Codziennie nosząc czysty, prany top, koszulę lub sweter, zapobiegasz nieprzyjemnym zapachom w ubraniach, które mogą cię drażnić każdego dnia. Stary pot czuć silniej niż „świeży” pot.

 • ❥ Bawełniany t-shirt/podkoszulek pod ubraniem

  Bawełna zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi, a także łapie pot, zanim w widoczny sposób dostanie się na ubranie wierzchnie.

 • ❥ Wybór odzieży

  Pomyśl o materiałach noszonych ubrań. Dzięki tkaninom syntetycznym tworzysz więcej bakterii potowych. Ponadto plamy potu widać bardziej na kolorze czarnym niż na kolorze np. zielonym.

 • ❥ Depilacja pomaga

  Kiedy nie masz włosów pod pachami, masz mniej bakterii, a zatem mniej zapachu potu. Im więcej masz włosów, tym cieplejsze staje się to miejsce, tym szybciej się tam pocisz, przez co więcej bakterii osadza się pod pachą i pozostawia nieprzyjemne zapachy.

 • ❥ Unikaj kofeiny i alkoholu

  Kofeina i alkohol mogą powodować, że Twoje tętno wzrośnie i będziesz się bardziej pocić, aby schłodzić organizm. Nawadniaj się wodą aby zrównoważyć płyny.

 • ❥ Mniej stresu

  Staraj się unikać stresu, bez względu jak trudne może być to czasami. Stres powoduje, że się pocisz. I to chyba najtrudniejsze zadanie z tych tu wymienionych, trzymamy więc kciuki za Ciebie.

 • ❥ Wszyscy się pocą

  Przede wszystkim staraj się nie martwić faktem, że pocisz się, wszyscy wokół Ciebie transpirują. Te niepotrzebne myśli sprawiają, że znów pojawią się objawy stresu, a te spowodują, że znów się spocisz.


Wybierz, który z najbardziej skutecznych antyperspirantów Therme, pasuje do Ciebie

To, którego antyperspirantu ostatecznie użyjesz, zależy również od twoich osobistych preferencji.

Dodatkowa zaleta Therme? Istnieją różne produkty, które można nabyć o tym samym zapachu co antyperspiranty. W ten sposób możesz cieszyć się swoim ulubionym zapachem każdego dnia.

INSPIRACJE - KILKA WSKAZÓWEK PRZED (NADMIERNYM) POCENIEM SIĘ

TRZY PODSTAWOWE KROKI W PIELĘGNACJI CIAŁA

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK PIERWSZY PEELING

KROK PIERWSZY

PEELING
Usuń martwe komórki naskórka i wygładź skórę.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK DRUGI ŻEL POD PRYSZNIC

KROK DRUGI

PRYSZNIC

Oczyść oraz odśwież skórę i poczuj pyszny zapach.

TRZY KROKI W PIELĘGNACJI KROK TRZECI MASŁO DO CIAŁA

KROK TRZECI

PIELĘGNACJA
Nawilżaj i pielęgnuj skórę za pomocą masła do ciała.
TRZY KROKI W PIELĘGNACJI

Gdzie kupić

Zobacz tutaj przegląd wszystkich naszych punktów sprzedaży.

Serwis

Masz jakiekolwiek pytania? Nic łatwiejszego, skontaktuj się z nami.

Newsletter

Porady jak dbać o urodę oraz blogi z zakresu odnowy biologicznej.